Canlar Forumu Türkü Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tatil kararı alınan iller

Tatil kararı alınan iller Empty Tatil kararı alınan iller

Mesaj tarafından patroklos Ptsi Şub. 18, 2008 9:33 pm

Yoğun kar yağışının sürmesi nedeniyle yarın da bir çok ilde okullar tatil... İlk açıklama İstanbul Valiliği'nden geldi. Ankara'da ise kar tatili bitti. Ankara Valisi yarın Ankara'da okulların açık olduğunu açıkladı.

İşte tatil kararı alan iller;

İSTANBUL

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul'daki kar yağışı ile ilgili bir durum değerlendirmesi yaptı. Vali Güler ilk ve orta dereceli okulların buzlanma nedeniyle yarın da tatil olacağını söyledi. Yarın kuvvetli bir buzlanma yaşanacağını ifade eden Güler, özel araçların trafiğe çıkmamasını önerdi.

İstanbul'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle Maltepe Üniversitesi merkez kampüsünde eğitime yarın da ara verileceği bildirildi.
Üniversiteden yapılan açıklamada, merkez kampüs dışındaki Dragos kampüsü ve tıp fakültesinde ise eğitime yarın devam edileceği belirtildi.

KONYA
Konya'dan da tatil kararı geldi. Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Konya'da ilköğretim ve liselerde salı günü de okullar tatil... İle bağlı
Kulu'da ise okullar 3 gün tatil edildi.

Konya Valiliğinden yapılan açıklamada ise kamu kurumlarında çalışan
özürlülerin de Salı günü izinli sayılacağı açıklandı.

BURDUR
Burdur ve merkeze bağlı köylerde okulların 2 gün süreyle tatil edildiği bildirildi.

SİVAS
Sivas'dan da tatil kararı geldi. İlköğretim ve liseler tatilde...

VAN
Etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 1.5 metreye ulaştığı Bahçeseray'da, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime bugünden itibaren 2 gün ara verildi.

ELAZIĞ
Elazığ'ın Alacakaya ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim
okulları ve liselerde bugün, Sivrice ilçesinde ise bugünden geçerli olmak üzere 2 gün ara eğitime ara verildi.

BİNGÖL

Bingöl'de, kar yağışı nedeniyle eğitime yarından itibaren 2 gün ara verildi. Hava koşularının uygun olması durumunda okullarda 21 Şubatta ders başı yapılacağı bildirildi.

ORDU
Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Ordu'da eğitime salı günü de ara verildi.

SAKARYA
Sakarya Valiliği, olumsuz hava koşulları yüzünden, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla eğitime yarın da ara verildiğini açıkladı.
Sakarya Üniversitesinde eğitime yarın da ara verildi.

SAMSUN
Samsun'da, yer yer devam eden kar yağışı nedeniyle Samsun Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, il genelindeki ilköğretim okulları ve liselerin yarın da
tatil edilmesini kararlaştırdı. Ayrıca kamu görevlisi engelliler de 20 Şubat çarşamba gününe kadar idari izinli sayıldı.

AYDIN
Aydın'ın Nazilli, Kuyucak ile Bozdoğan ilçelerine bağlı köylerde okullar yarın da tatil...

KIRIKKALE
Kırıkkale'nin Balışeyh ilçesinde okullar yarın tatil edildi.

AMASYA
Amasya Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu, ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın da ara verilmesini kararlaştırdı. Amasya Üniversitesinde de 20 Şubat Çarşamba gününe kadar eğitime ara
verildi.

KAYSERİ
Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle Kayseri'de eğitime yarın da ara verildi.

GİRESUN
Giresun'da, etkili kar yağışı nedeniyle, merkez ilçeye bağlı belde ve köylerde okullar 2 gün, ilçelerdeki bazı okullar ise yarın tatil edildi.
Doğankent ilçesinde de okulların tatil edildiği açıklandı

KOCAELİ
Kocaeli'de Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, il genelinde
taşımalı sistemin uygulandığı ilköğretim okullarının 19 Şubat Salı günü tatil edildiği bildirildi. Açıklamada, diğer ilköğretim okulları ve liselerde eğitim ve öğretime yarın başlanacağı kaydedildi.

ADIYAMAN
Adıyaman'da, Kriz Merkezi'nce alınan karar doğrultusunda, kar yağışı ve elverişsiz hava koşulları nedeniyle Çelikhan ilçesi ve bağlı köylerde yarın da eğitime ara verildi.

ÇANAKKALE
Çanakkale'nin Yenice ilçesinde ilköğretim okulları ve liseler yarın da tatil edildi.

BARTIN
Bartın'da merkez, Kurucaşile ve Amasra ilçesinde eğitime yarın da ara
verildiği bildirildi.

ZONGULDAK
Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, düzenlediği basın toplantısında, kentte 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerden Ereğli, Alaplı, Devrek, Gökçebey ve Çaycuma'da eğitime yarın ara verildiğini, okullarda görevli engelli ve hamilelerin de izinli sayılacaklarını söyledi.

BALIKESİR
Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu da yarın beklenen don ve buzlanma nedeniyle il merkezi ile Balya, Bandırma, Bigadiç, Dursunbey, Marmara, Erdek,Gönen, İvrindi, Kepsut, Manyas, Savaştepe ve Susurluk ilçelerindeki ilköğretim ve liselerde eğitime bir gün daha ara verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

BİLECİK
Bilecik il geneli, Karabük'ün Eskipazar ve Ovacık ilçeleri nde eğitime bir gün ara verildi.

KOCAELİ
Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki okullarda da hava muhalefeti nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

NİĞDE
Niğde'de, kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde eğitime yarın ara verildi.

BURSA

Bursa merkez ve kimi ilçelerde, kar yağışı nedeniyle eğitime 1 ila 2 gün ara verildi. Okulların merkez Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer ve diğer ilçeler Gemlik, Mudanya, Kestel, Gürsu, Harmancı, Keles ve Orhangazi'de 1 gün, Mustafakemalpaşa'da ise 2 gün tatil edildiği kaydedildi.
patroklos
patroklos
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

https://canlar.yetkin-forum.com

- Similar topics