Canlar Forumu Türkü Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İhaleler Beyaz Holding’e

İhaleler Beyaz Holding’e Empty İhaleler Beyaz Holding’e

Mesaj tarafından ali-haydar Ptsi Eyl. 15, 2008 3:27 pm

İhaleler Beyaz Holding’e

İhaleler Beyaz Holding’e 150920080732036598033_2

Almanya Deniz Feneri’nin para kasası, İSMEK’in son 5 yılda açtığı tüm ihaleleri aldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sanat ve meslek edindirme kursu ihalelerine son üç yıldır farklı isimlerle giren Beyaz Holding’in kazandığı ihalelerinin toplam bedeli 168 milyon 127 bin YTL.

Almanya Deniz Feneri e. V. Derneği’ndeki yolsuzluk davasında para transferlerinin kilit noktası olan Beyaz Holding’e bağlı şirketler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) sanat ve meslek edindirme kursu İSMEK’in son beş yılda açtığı tüm ihaleleri aldı.

Son üç yıldır ihalelere farklı isimlerle giren Beyaz Holding’in kazandığı ihalelerinin toplam bedeli ise 168 milyon 127 bin YTL.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İBB başkanlığı döneminde ücretsiz sanat-meslek eğitimi vermek amacıyla kurulan İSMEK’in temmuz ayında son açtığı ihale de 67 milyon 327 bin 968 YTL bedelle Beyaz Holding’e ait Etkin Eğitim ve Organizasyon Ltd. Şti’ye verildi. Söz konusu iş için 21 Temmuz 2008’de düzenlenen açık ihale usulüyle yapılan ihalenin verildiği Etkin Eğitim ve Organizasyon Ltd. Şti’nin ortakları arasında Kanal 7 Reklam ve Mali İşler Müdürü İsmail Karahan da bulunuyor.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre söz konusu şirket, Almanya’da faaliyet gösteren Deniz Feneri e.V. Derneği’nden usulsüz para aktarıldığı iddia edilen Beyaz Holding Anonim Şirketi’ne ait.

Açık ihale usulü ile 27 Haziran 2007 tarihinde düzenlenen 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılı İSMEK ihalesini, 51 milyon 558 bin 298 YTL bedelle Merkez Medya Basın Reklam Ajans Organizasyon Eğitim Hizmetleri İnş. Taah. Ltd. Şti. kazandı. Belediyenin 26 Haziran 2006’da açık ihale usulü düzenlediği 2006-2007 Eğitim Öğretim Yılı İSMEK Eğitim Hizmeti ihalesini ise 49 milyon 241 bin 546 YTL bedelle Atlas Pazarlama Eğitim Yayın Yapım Filmcilik ve İdari Hizmetler Ltd. Şti. kazandı.

Adresler değişmiyor

Etkin Eğitim şirketi ayrıca bu yılki İSMEK ihalesini kazanan firma olarak yeniden gündeme geldi. 2004 yılındaki İSMEK ihalesini ise Atlas Pazarlama Eğitim Yayıncılık Yapımcılık Filmcilik ve İdari Hizmetler Ltd. Şti, 2005 yılındaki İSMEK ihalesini ise Merkez Medya firmasının kazandığı belirlendi.

İSMEK ihalelerini alan isimleri farklı şirketlerin adreslerinin aynı olması da dikkat çekiyor. İTO kayıtlarına göre, bu yıl ihaleyi kazanan Etkin Eğitim ve Organizasyon Ltd. Şti, Nişanca Mahallesi Eyüp Bulvarı No: 40/B adresinde faaliyet gösteriyor.

20 Haziran 2006 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre, 2007 yılında ihaleyi kazanan Merkez Medya firmasının adresi ise Nişanca Mahallesi Eyüp Bulvarı No: 40/B. 2006 yılındaki ihaleyi kazanan Atlas Pazarlama firması, daha sonra isim değişikliği yaparak Etkin Eğitim ve Organizasyon Ltd. Şti. adını almıştı.

Haber: Cumhuriyet
ali-haydar
ali-haydar
Admin

https://canlar.yetkin-forum.com

- Similar topics