Canlar Forumu Türkü Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dalakderesi-köyü-Mersin

3 posters

Dalakderesi-köyü-Mersin Empty Dalakderesi-köyü-Mersin

Mesaj tarafından zakkum Salı Tem. 22, 2008 8:09 pm

Ben Mersin Dalakderesi köyündenim.

Devlet Memuruyum,Köylücülük oynamaya devam ediyorum,ahır ve besicilikle uğraşıyorum,zeytin bahçesi sahibiyim.

adersi,Aw.sitesindan tanıştığımız A.Haydardan aldım.

zakkum

Dalakderesi-köyü-Mersin Empty Geri: Dalakderesi-köyü-Mersin

Mesaj tarafından ali-haydar Çarş. Tem. 23, 2008 11:02 am

sefa geldin dost, mersinle bildiğim kadarıyla tahtacı türkmen alevileri yaygın. musa eroğlu gibi büyük isimler yetiştirmiş bir yer.geçtiğimiz aylarda bir dernek de kurdu mersin tahtacı alevileri. kültürümüzün ve inancımızın tüm Anadolu coğrafyasına yayıldığını bilmek çok güzel.
ali-haydar
ali-haydar
Admin

https://canlar.yetkin-forum.com

Dalakderesi-köyü-Mersin Empty musa eroğlu

Mesaj tarafından zakkum Çarş. Tem. 23, 2008 2:32 pm

ali-haydar demiş ki:sefa geldin dost, mersinle bildiğim kadarıyla tahtacı türkmen alevileri yaygın. musa eroğlu gibi büyük isimler yetiştirmiş bir yer.geçtiğimiz aylarda bir dernek de kurdu mersin tahtacı alevileri. kültürümüzün ve inancımızın tüm Anadolu coğrafyasına yayıldığını bilmek çok güzel.

Musa Hocam mersin-Mut tahtacılarındandır.Anadolu bektaşi geleneğine sahip birisidir.ama lakin anadolu bektaşi geleneklerini her kes bir yöne çekmektedir.aw.de tartışılan konulara baksana,adam aleviyim diyor.akp.borozanı.

zakkum

Mesaj tarafından ali-haydar Çarş. Tem. 23, 2008 4:30 pm

o sitedeki bazı kişiler alevi değil, kafa karıştırmak için siteye üye olan üyeler. örneğin katalizör isimli üye. bazı islami forumlardan da nurcular girip üye olmuşlar. aleviyim diye yalan söylüyorlar. biz bizi biliyoruz, anadolu aleviliği o kadar değişik değil. ben pekçok farklı bölgedeki alevilerle tanışma fırsatı buldum. aynı topraktan geldik biz bize benzeriz.
ali-haydar
ali-haydar
Admin

https://canlar.yetkin-forum.com

Mesaj tarafından Seyyit Gazi Çarş. Tem. 23, 2008 6:11 pm

mersin de çok fazla alevi var mı dost? mut ilçesi ve çevresinde olduğunu musa hoca sayesinde biliyoruz. hatay tarafında da çok varmış galiba.
Seyyit Gazi
Seyyit Gazi

- Similar topics