Canlar Forumu Türkü Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma

2 posters

Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma Empty Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma

Mesaj tarafından ali-haydar Salı Mart 25, 2008 11:58 pm

Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma Esetpasaokulundafisleme

Öğrenci fişleyen öğretmene soruşturma

İstanbul Üsküdar Esatpaşa İlköğretim Okulu’nda 5-C sınıfının türbanlı öğretmeni Necla Tekgül ‘ün sınıfındaki Alevi öğrencileri saptayıp liste yapması haberi üzerine İstanbul Milli Eğitim İl Müdürlüğü soruşturma başlattı. Necla Tekgül’ün Alevi öğrencileri fişlemesi konusunda CHP Milletvekili Şevket Köse ile DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız , Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ‘in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na ayrı ayrı soru önergesi verdiler.

Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Turan Eser de yaptığı yazılı açıklamada olayı skandal olarak değerlendirirken “Alevilere yönelik ayrımcılık, dışlama ve hakaretlerin artık devlet okulları, üniversiteler dahil, hayatın her alanında yaşanan sıradan olaylar haline getirilmesinin, AKP hükümeti döneminde artması oldukça düşündürücü ve manidardır” dedi.
ali-haydar
ali-haydar
Admin

https://canlar.yetkin-forum.com

Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma Empty Geri: Alevi Öğrencileri fişleyen öğretmene soruşturma

Mesaj tarafından patroklos Çarş. Mart 26, 2008 2:01 pm

Bu tür vakalar bundan öncede vardi, artik bu tür fislemeler insanlari sasirtmiyor. Aci ama gercek. Burda üzerinde durulmasi gereken bir diger önemli konu ise; ögretmenin türbanli olusu. O türbanlinin ne isi var okulda. Yani bu olayla ortaya cikmasa kimse birsey demeyecek. Yani bu is sadece üniversitelerdeki türban serbestligi ile kalmayacak.......
patroklos
patroklos
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

https://canlar.yetkin-forum.com

- Similar topics